Протидія булінгу

Система  планування роботи з профілактики булінгу у гімназії
Для створення ефективного планування роботи з профілактики булінгу у нашій гімназії створено робочу групу, до складу якої ввійшли педагогічні працівники, учні закладу. Групою було розроблено план заходів щодо запобігання та протидії всіх форм насильства, випадків булінгу серед учасників освітнього процесу. 

Для реалізації роботи з профілактики булінгу, використовуємо такий алгоритм:

  1. Ознайомлення учасників освітнього  процесу з нормативно- правовою базою та регулюючими документами щодо превенції проблеми насилля в освітньому середовищі.
  2. Проведення зустрічей, круглих столів, семінарів, тренінгів, бесід із залученням  представників  правоохоронних органів, служб соціального захисту, медичних установ та інших зацікавлених організацій.
  3. Запровадження програми правових знань у формі гурткової, факультативної роботи.
  4. Організація роботи гуртків, факультативів із психології.
  5. Створення інформаційних куточків для учнів із переліком організацій, до яких можна звернутися у ситуації насилля та правопорушень.
  6. Ознайомлення учителів і дітей з інформацією про прояви насильства та його наслідки.
  7. Батьківські збори –це форма організації спільної діяльності батьків, учителів, практичного психолога та соціального педагога, яка передбачає їх спілкування з метою обговорення актуальних питань  навчання і виховання, ухвалення рішень.
  8. Консультації - форма роботи з батьками, яка передбачає надання фахівцями психологічної служби допомоги батькам із різних проблем родинного виховання.
  9. Педагогічний консиліум - форма спілкування учнів, учителів, фахівців психологічної служби навчального закладу та батьків, метою якої є цілісне, різнобічне вивчення особистості учня, вироблення єдиної педагогічної позиції; визначення головних напрямів удосконалення виховного процесу зусиллями вчителів, батьків, самого учня; тренінги спілкування, методики оволодіння аутотренінгом.

Для успішного попередження та протидії насильству треба проводити заняття з навчання навичок ефективного спілкування та мирного розв’язання конфліктів.
 

Протидія булінгуЯк притистояти булінгу

Методичний посібник "Протидія булінгу в закладі освіти: системний підхід"

Всеукраїнський тиждень з протидії булінгу

Скажи булінгу «Ні»: куди слід звертатися по допомогу

Булінг очима школярів: добірка відео

Флешмоб "Школа без булінгу, сім'я без насильства - 365"

Як дитині не потрапити у ситуацію булінгу?

З 16 по 20 вересня проходитиме Всеукраїнський тиждень з протидії булінгу

Скажи булінгу "НІ!": 5 мультфільмів, які навчають цінувати кожного

Відеоролик "Стоп булінг" з виховною метою для учнів 1-11 класів

Українська реперка Альона Савраненко не тільки показує, з якими образами стикаються підлітки в школах, а й захищає їх


Лист відділу освіти від 16.09.2019 №01-14/934 "Про проведення в закладах освіти Всеукраїнського тижня з протидії булінгу"


Немає коментарів:

Дописати коментар