ДПА-2021 для 4 класу в Україні
Метою її проведення є моніторинг знань учнів початкової школи, а учителі самі укладатимуть завдання для дітей. Про це йдеться у листі Міністерства освіти і науки України «Про організоване завершення 2020/2021 н. р. та особливості проведення ДПА у закладах загальної середньої освіти».У загальноосвітніх навчальних закладах державній підсумковій атестації підлягають усі учні четвертих класів. Вони писатимуть ДПА у формі контрольних робіт з української мови (передбачає оцінювання результатів навчання одразу з української мови та читання) і математики. Ще у минулому році учні 4 класів писали ДПА з 3-х предметів. У цьому році школи самостійно визначають терміни проведення державної підсумкової атестації учнів 4-х класів.
Атестація з кожного предмету проводиться письмово у формі підсумкових контрольних робіт. На проведення контрольної роботи відводиться 1 академічна година (один урок): 5 хв. – на пояснення змісту роботи та інструкції щодо її виконання і 35 хв. – на її виконання. Тексти підсумкової контрольної роботи вчитель записує до початку уроку на дошці або заздалегідь друкує на окремих аркушах і перед уроком роздає кожному учневі. Зміст завдань для підсумкових контрольних робіт формується відповідно до державних вимог щодо рівня загальноосвітньої підготовки учня, визначених чинними навчальними програмами для 1-4 класів загальноосвітніх навчальних закладів. Завдання для підсумкових контрольних робіт розробляються методичним об'єднанням учителів (кафедрою) початкових класів загальноосвітнього навчального закладу (вчителем початкових класів у школах з малою наповнюваністю учнів).
У 2021 році для підготовки та проведення ДПА у 4 класі збірники та відповіді підготували такі видавництва як:
-«Освіта» (місто Київ): ДПА 4 клас з математики, автор Оляницька Л.; ДПА 4 клас з української мови, автор Вашуленко М., Дубовик С та відповіді до них
-«Генеза» (місто Київ): ДПА 4 клас з математики, автор Пархоменко Н.; ДПА 4 клас з української мови, автор Пономарьова К. І. та відповіді до них
-«Підручники і посібники» (місто Тернопіль): ДПА 4 клас з математики, автор П Корчевська О. ; ДПА 4 клас з української мови, автор Сапун Г. та відповіді до них
Усі посібники отримали гриф «Схвалено Міністерством освіти й науки України».
Купити гуртом збірники завдань та відповіді для ДПА у 4 класі за програмою 2021 року – вигідно в інтернет-магазині Zno-books.com.ua.
Шановні вчителі, батьки та учні, наш книжковий інтернет-магазин «Zno-books.com.ua» пропонує Вам широкий асортимент посібників для підготовки до ДПА у 4 класі. Уважно розгляньте представлені книги, нічого не пропустіть! Кожен товар має свою фотографію, опис та зміст, а також можна переглянути фрагмент книги, яка Вас зацікавила. Наші консультанти, до яких можна звертатися за вказаними телефонами, нададуть Вам вичерпну інформацію із будь-якого питання, порадять, яку краще вибрати книгу. Пам'ятайте, що купити збірники ДПА 2021 4 клас гуртом на клас чи паралель краще, адже тоді Ви отримаєте гарну знижку.
Час спливає дуже швидко. Тож не варто його гаяти даремно – замовляйте книги для підготовки до ДПА 2021 4 клас в інтернет-магазині «Zno-books.com.ua». Лише наполеглива праця дає право розраховувати на бажані результати! Замовлення слід робити своєчасно, щоб отримати літературу і встигнути добре підготуватися.
Гарних Вам покупок, а Вашим випускникам – відмінних успіхів у здачі ДПА у 4 класі!
Як підготуватися до ДПА?
Основна мета батьків при підготовці до іспитів – заспокоїти дитину і не допускати зайвих хвилювань. Звичайно, ДПА – це не звичайна контрольна робота. Але це і не ЗНО, від якого багато в чому залежить майбутнє учня. Підготовка до підсумкової атестації буде успішною, якщо дотримуватися декількох порад:
складіть план читання українських художніх творів, щоб розвинути техніку читання про себе. Розпитуйте дитину про прочитаний твір, щоб він прагнув не просто читати як можна швидше, але і розуміти, про що йде мова;
якщо ваша дитина пропустив якісь уроки в школі і не дуже добре розуміє наступний матеріал, сядьте з ним і розберіться у втрачених темах. Якщо цього не зробити, нерозуміння буде рости зразок сніжного кома;
за пару місяців до ДПА починайте повторювати всю шкільну програму, щоб освіжити і закріпити знання.
ДПА-2021 для 9 класу в Україні
На початку поточного року в ЗМІ просочилася інформація, що ДПА для дев'ятикласників буде замінено на ЗНО – тобто іспити будуть проходити на загальноукраїнському рівні. Згідно з новим законом про систему освіти в Україні, результати екзаменації будуть служити пропуском у спеціалізовані класи гімназій, академічних ліцеїв або професійних коледжів.
Під час вибору третього предмета на ДПА в 9-му класі педрада школи обов’язково має враховувати побажання учнів. Це, зокрема, передбачають зміни до наказу МОН №59 «Про проведення в 2018/2019 навчальному році державної підсумкової атестації осіб, які здобувають загальну середню освіту».
Так, цього року випускники 9-х класів складатимуть державну підсумкову атестацію з 3-х предметів. Перший – українська мова, другий – математика, а третій – на вибір педради закладу освіти. Ухвалюючи відповідне рішення, педрада повинна орієнтуватися на побажання учнів. Цю зміну МОН передбачило у зв’язку з численними звернення до Міністерства учнів шкіл та їхніх батьків.
«Цей вибір неодмінно має відбуватися на засадах педагогіки партнерства. Педрада не може самостійно та безапеляційно визначати третій предмет, попередньо обов’язково потрібно запитати думку дітей та їхніх батьків. Варто вести відкритий діалог, зважати на «профільність» класу тощо», – зазначила Міністр освіти і науки Лілія Гриневич.
Обрати третій предмет можна з-поміж таких:
- для класів, де не вивчається мова національної меншини, – біологія, всесвітня історія, географія, зарубіжна література, іноземна мова (англійська, французька, німецька, іспанська), інформатика, історія України, правознавство, українська література, фізика, хімія.
- для класів з навчанням чи вивченням мови національної меншини – біологія, всесвітня історія, географія, література, іноземна мова (англійська, французька, німецька, іспанська), інформатика, інтегрований курс «Література», історія України, правознавство, мова національної меншини, українська література, фізика, хімія.
Немає коментарів:
Дописати коментар